Українські реферати. Банк безкоштовних рефератів.
   
Оновлено: 12 жовтня 2010 року
Рефератів всього: 1232
 
  Головна
  Реферати   Продати нерухомість   Смачні рецепти   Оголошення   Додати роботу   Реклама
 фразу в цілому або частину слова   будь-яке з слів
Популярні
 
 
 
Нові надходження  
 
 
 
Оголошення
 
Быстро и недорого, Розмістив: Галина, 2010-12-23 13:32:54
Продам дисертацію з вікової психології, Розмістив: Світлана, 2010-12-13 22:16:30
 
Подати об'яву 
Тематичний каталог

Конституційне право України

Тематика: Конституцiйне право +
Завантажено: 10 серпня 2007 року
Завантажень: 2237
Тип роботи: конспект
Формат: ZIP
Розмір: 71.45 Kb

Опис:
У системі національного права України провідною галуззю є конституційне право України. Цій галузі притаманні риси, характерні для всієї системи права: нормативність, формальна визначеність, спрямованість на досягнення певного правового результату, можливість захисту правових приписів засобами державного впливу тощо.
Їй властиві і специфічні якісні ознаки, які відрізняють її від інших підрозділів національного права України. Найбільш повно ці ознаки виявляються в особливостях таких характеристик, як предмет і метод правового регулювання, соціальне призначення й роль конституційного права, принципи конституційного регулювання, завдання і функції конституційного права, наявність конституційної (конституційно-правової) відповідальності.
Це – кваліфікаційні ознаки галузі конституційного права, які в сукупності дають змогу виділити дану галузь права як таку, відокремити її від інших підрозділів системи права, визначити її “обличчя”.
Тільки врахування всіх цих характеристик може дати узагальнену характеристику конституційного права як галузі права.
Отже, провідна роль конституційного права зумовлюється об’єктивними факторами, які визначаються характером предмета його регулювання. Насамперед конституційне право регулює серцевину політичних відносин, які виникають безпосередньо в процесі здійснення народовладдя в Україні, що виступає у двох основних формах – безпосередньої та представницької демократії.
Закріплюючи повновладдя народу України, конституційне право тим самим відповідає щонайменше на два питання: кому належить влада в суспільстві і яким чином вона здійснюється, тобто який механізм її реалізації. На ці питання вичерпну відповідь дає найважливіший закон українського суспільства – Конституція України.
Введіть цифровий код зображений на малюнку
Увага!
Всі права на роботи розміщені в цьому розділі належать їх авторам, роботи отримано з відкритих джерел та розміщено виключно з метою ознайомлення. Після завантаження Ви повинні протягом трьох днів видалити завантажену копію роботи.
AutoПортал Тачки. Автопродажа, продажа авто на Украине. Автоновости. Статьи. Продажа запчастей. Отзывы